جالب است بدانید یخچال ها از نظر تولید برفک، به دو دسته تقسیم می شوند: یخچال های دیفراست(با برفک) و یخچال های نوفراست(بدون برفک)

این به شما بستگی دارد که کدام نوع از یخچال را خریداری نمایید. ولی در حال حاضر پیشرفت صنعت یخچال سازی به سمت یخچال های نوفراست (بدون برفک) می رود.
آیا می خواهید بدانید چرا؟ 
برای دریافت پاسخ سوال خود، متن زیر را دنبال کنید.

یخچال های دیفراست

یخچال هایی که برفک می زنند و در اصطلاح عمل دیفراست یا یخ زدایی انجام نمی گیرد می گویند یخچال با برفک است و اینگونه یخچال ها را یخچال های معمولی می گویند. بیشتر یخچال های قدیمی و معمولی دارای برفک بودند و عمل یخ زادیی را انجام نمی دادند. در یخچال های امروزی و یخچال های ساید بای ساید تمام مدل ها(یخچال درب فرانسوی-یخچال فریزربالا و پایین-فریزر صندوقی-یخچال های ویترینی و فروشگاهی) بدون برفک و دارای حالت یخ زدایی می باشند و المنت های گرم کننده داخل یخچال هر وقت که یخچال برفک بگیرد، شروع به فعالیت می کنند و برفک را آب می کنند.

یخچال های نوفراست

نوفراست به معنی بدون برفک است. بدون برفک یعنی اینکه همانند یخچال های قدیمی که کلی برفک می زدند و باید هر هفته یکبار درب یخچال را باز می کردیم تا برفک ها آب شوند، در یخچال های بدون برفک یا نوفراست، برفکی در داخل یخچال درست نمی شود. در لوازم خانگی نوفراست هوای سرد در اطراف فریزر توسط یک فن پخش می شود. در وسایل سرمایشی مدرن، دستگاه تبخیر در پشت قفسه های یخچال تعبیه شده است و وقتی به درستی کار کند قطره های کوچک یخ روی دیواره پشتی دیده می شود، در حالیکه در سیستم دیفراست ممکن است آب دیده شود.

اکنون می خواهیم این دو دسته یخچال رابا هم مقایسه کنیم :

  1. در یخچال های نوفراست از آنجایی که برفک ها به صورت اتومات(توسط قطعاتی مانند تایمر- هیتر- ترموفیوز و …) آب می شوند و در نتیجه برفکی تولید نمی گردد، نیازی نیست که به صورت طولانی مدت یخچال را خاموش کنید، در نتیجه سرمای داخل یخچال زیاد از بین نمی رود و برای سرد کردن مجدد فضای داخل یخچال، نیازی به فعالیت زیاد کمپرسور یخچال نخواهد بود.
  2. مزیت یخچال دیفراست نسبت به نوفراست این است که اگر در محلی زندگی می کنید که مدام برق قطع می شود، وجود برفک روی مواد غذایی کمک می کند که سرمای ماده غذایی در طول زمان قطعی برق، دیرتر از بین برود و در نتیجه ماده غذایی فاسد نشود. این مسئله به ویژه در زمانی که قصد سفر دارید و می خواهید در طول سفر، ماده غذایی منجمد بماند، اهمیت بیشتری دارد.
  3. نا گفته نماند که راندمان یخچال فریزرهای دیفراست نسبت به نمونه های نوفراست، پایین تراست و این بدان معناست که برق بیشتری مصرف می کنند تا به سرمای مطلوب ما برسند.
  • Share:

دیدگاهی بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تگ های html مجاز جهت استفاده: <a href=""> <abbr> <acronym> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Send a Message