علت برفک یخچال

برفک یخچال و راه های حذف آن

برفک یخچال، دانه های سفید برفی هستند که بر اثر ورود رطوبت به داخل یخچال یا فریزر و تعریق و انجماد مجدد در قسمت اواپراتور( همان جایخی یا قسمت سرد کننده یخچال) ایجاد می شود.

در قدیم یکی از دغدغه های خانم های خانه دار برفک یخچال وچگونگی تمیزکردن آن بود.

در مورد یخچال هایی که برفک می زنند و در اصطلاح عمل دیفراست یا یخ زدایی انجام نمی گیرد، اصطلاحا می گویند یخچال با برفک است و اینگونه یخچال ها را یخچال های معمولی می گویند. بیشتر یخچال های قدیمی و معمولی دارای برفک بودند و عمل یخ زدایی را انجام نمی دادند.

یخچال یکی از وسایل مفید و ضروری زندگی است که غذاها را تازه و سالم نگه می‌دارد.

گاهی این وسیله کاربردی دچار مشکلاتی می‌شود که یکی از آن‌ها برفک زدن یخچال است. برای تعمیر یخچال اینجا را کلیک کنید

تمیز کردن برفک یخچال فریزر چه تاثیری دارد؟!


یخ زدن دیوارِ داخل فریزر کارایی آن را کاهش می‌دهد و میزان مصرف انرژی و برق را افزایش می‌دهد. بسیاری از مدل‌های جدید فریزر دارای ویژگی‌هایی هستند که باعث می‌شود داخل فریزر برفک کمتری داشته باشد.

برفک زدن فریزر در دراز مدت امری طبیعی ست اما اگر، یخچال شما هر ماه برفک می زند علت می تواند خراب شدن لاستیکهای دور درب یخچال و فریزر باشد . برای رفع این مشکل، سالی یک بار سالم‌ بودن این نوارها را کنترل کنید تا در صورت کوچک‌ ترین نشت هوا آنها را تعویض نمایید.

گاهی وقت ها قدر برفک را بدانید: اگر در محلی زندگی می کنید که، مدام برق قطع می شود، وجود برفک روی مواد  غذایی کمک می کند که سرمای ماده غذایی در طول زمان قطعی برق، دیرتراز بین برود و در نتیجه ماده غذایی فاسد نشود.

این مسئله به ویژه در زمانی که قصد سفر دارید و می خواهید در طول سفر، ماده غذایی منجمد بماند، اهمیت بیشتری دارد.

به یاد داشته باشید که یخچال خود را، به موقع نظافت کنید و اجازه ندهید یخچال برفک بزند.اگر متوجه  برفک در فریزر یا یخچال خود شدید سریعا آن را آب کنید.

*
چگونه یخچال را ازبرفک های آزاردهنده پاک کنیم؟

قبل از هر اقدامی باید فریزر خود را خاموش کنید.

مهم نیست که چه نوع فریزری دارید، توصیه می‌شود که آن را سالی دو یا سه بار از برفک و یخ پاک کنید.
لطفا فراموش نکنید فریزر خود را قبل از شروع و ضدعفونی کردن از برق جدا کنید.

مهم نیست که از کدام روش استفاده می‌کنید، اما این مسئله مهم است و نباید نادیده گرفته شود.

وسایل را از داخل فریزر یا یخچال خارج کنید:

وسایل را از داخل آن خارج کرده و منتظر آب شدن برفک ها بمانید. هرگز از مواد تیز(مانند چاقو و یخ شکن و…) برای کندن برفکها استفاده نکنید.

می توانید برای سرعت بخشیدن به کار پنکه ی کوچکی را مقابل یخچال بگذارید، خواهید دید که در چند دقیقه تمامی برفکها آب می شوند. یخچال را با دستمالی تمیز کاملا خشک کنید و سپس مواد غذایی را سر جایشان بگذارید و یخچال را به برق بزنید .

دقت کنید اگر رطوبت در یخچال بماند دوباره تبدیل به برفک می شود. درب یخچال یا فریزر را ببندید تا خنک شود. پس از گذشت نیم ساعت، می‌توانید مواد غذایی را به فریزر و یخچال منتقل کنید.


جهت سفارش خدمات و سرویس یخچال و فریزر در سراسر کشور اینجا را کلیک کنید
  • Share:

دیدگاهی بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تگ های html مجاز جهت استفاده: <a href=""> <abbr> <acronym> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Send a Message